No3 @ Instagram

© 2020 No:3 Design. Tüm hakları saklıdır.

Proje Hakkında

Avusturya orijinli kahve zinciri Coffeeshop Company’nin Portekiz, Suudi Arabistan, Ermenistan, Gürcistan ve Türkiye’de pek çok şubesinin projelendirmesini No3 olarak gerçekleştirdik. 2015’te Ermenistan, Erivan’da açılan şube de en sevdiklerimizden biri oldu.

 

“From the farm into the cup” mottosuyla, iyi tarımı destekleyen kahve zinciri Coffeeshop Company’nin Erivan şubesini tasarlarken, bu slogandan yola çıkarak yeşil kullanımını ön plana aldık. Gerek tablayı tasarlarken, gerekse iç mekanda bolca yeşile yer verdik. Ahşapları kontrast derilerle kombinledik, sıcak hissi vurguladık.

 

Markanın genç yönünü vurgulamak için ahşaplarla metalleri, artık klişeleşen endüstriyel görüntüye fazla kapılmadan beraberce kullandık. Bar cephesinde, 1930lar Amerikası’nda çok popüler olan dekoratif metal tavan kaplamalarından oluşturduğumuz bir yüzey tasarladık. Bu yüzeyler Amerika’nın Texas eyaletinde üretildi, Erivan’a getirildi.

 

Mekanın içeri girince ilk gözüken yerine en bilinen kahve ekipmanlarından birinin devasa bir versiyonunu yerleştirdik. Mekan için özel tasarlanan bu enstalasyon, markanın kahveye gösterdiği özene ve iyi baristalarla çalışma konusundaki hassasiyetine vurgu yapmak amacıyla seçildi, çok sevildi.

 

Farklı malzemeleri bir araya getirme yaklaşımımızı en çok da tabelada hissetmek mümkün. Coffeeshop Company’nin logosunu bu proje için yeniden yorumladık. Dönüştürülmüş ahşaplar, yosunlar, kullanılmış kahve çuvallar ve eski Viyana gazetelerinden parçaları bir araya getirerek bu çok sevdiğimiz tabelayı yaptık.

 

Detayların mekanı nasıl tamamladığını biliyoruz ve fonksiyon ararken estetikten vazgeçmemek için çabalıyoruz. Bu nedenle havalandırma kanallarında bakır kullanarak mekanın içinde kaybolmalarını sağladık, onları cafenin organik birer parçası haline getirdik.

Ne Zaman?

Eylül, 2019

Ne?

Mimari proje

Nerede?

Erivan, Ermenistan

Category
Projeler