No3 @ Instagram

© 2020 No:3 Design. Tüm hakları saklıdır.

No:3 Hakkında

No:3 Design, macerasına 2004 yılında Turuncu Tasarım & Mimarlık olarak başladı. Tasarım, alışılagelmiş olmanın yanı sıra Farklı ve özgün olmalıydı. Nostaljik değerleri modern teknikler ile harmanlayarak kendimize ait bir dil oluşturduk. Karmaşa ve düzen arasındaki kusursuz ilişkiyi projelerimize ustalık ve büyük bir hassasiyet ile yansıttık. Tasarım dünyasında edindiğimiz tecrübeler bizleri daha da ileri gitmeye, sınırlarımızı zorlamaya itti ve 2010 yılında tasarım adına her alanı kapsayan markamızı bizlere hediye etti. No:3 Design olarak kavramları bir kenara koyduk, zamanı sorgulamadık ve sadece içimizden geleni yaptık…

Fb.   In.   Tw.   Pin.   İletişim

Manifesto

Biz No:3’üz. 2 ortakla kurulan, bugün 20 kişilik bir aileye dönüşen, kendimizi kalıplara sokmaktansa, kalıpları dönüştürmeyi amaçlayan bir ofisiz.

 

Çelişkilere, alışılmış olanı reddetmeye, kaostan doğan ahengi keşfetmeye inanıyoruz. Ezbere yapılmış, teorik doğrulara dayanan işler üretmek yerine; her markanın, her mekanın, her köşenin sesini dinlemeye, duymaya, duyduklarımıza vücut buldurmaya çabalıyoruz.

 

Nostaljik olanın içindeki neşeyi keşfetmeye, eskinin dönüşürken ortaya çıkardığı enerjiyi sahiplenmeye, malzemenin yerini bulmasındaki sihri çözümlemeye, her yeni projeyle yola yeniden başlamaya, tasarlamanın, üretmenin, sınırları zorlamanın ortaya çıkardığı uçsuz bucaksız gücü yoğurmaya bayılıyoruz.

 

İşlerimizi bütünlüklü biçimde ortaya koymaya, tasarımın bir dünya yaratmakla eşdeğer olduğuna inandığımız için, projeden uygulamaya, kurumsal kimlik tasarımından detayları şekillendirmeye, işlerimizi kendimizinmişçesine ele almayı önemsiyoruz.

 

Fonksiyon ve estetiğin birbirleri adına fedakarlık yapmak zorunda kalmadıkları, yaşayan, gerçek, kullanılabilir, hikâyesi olan mekanlar tasarlıyoruz. Hayatta en sevdiğimiz şeyi yapıyoruz; üretiyoruz. Şehre dokunmaya, şehri anlamaya ve anlatmaya imkan tanıyan bir işi 20 senedir yapıyor olmaktan ötürü büyük bir mutluluk duyuyoruz.

 

Nasıl ki şehirler yaşlanmaz ama serpilir, dönüşür, değişirse; biz de yaşlanmıyoruz. 20 senenin tecrübesi cebimizde, gözümüz geleceğin gizemli yeni teknikleri ve imkanlarında – tasarlamaya devam ediyoruz.